Laborijn en City Deal Doetinchem: Een fiets als basis voor meedoen

Laborijn neemt sinds december 2025 deel aan de City Deal, een initiatief van gemeente Doetinchem om fietsen voor iedereen mogelijk te maken. 

Het initiatief is onderdeel van een bredere nationale City Deal, waar Doetinchem in 2024 bij aansloot met lokale partners zoals de Rondkomers, gemeente Doetinchem, Buha, WerkRaat en Stichting Present. Laborijn sluit nu ook aan om mee te helpen bij het mobiel maken van onze inwoners.

Mobiel met de fiets

Fietsen is niet alleen een gezonde manier van bewegen, maar voor veel mensen ook een belangrijke basis om te kunnen reizen naar activiteiten. Fietsen geeft hen de kans om mee te kunnen doen in de samenleving en om zelfstandig van en naar werk te reizen.

Met de City Deal ondersteunt Laborijn de inwoners die meedoen aan onze re-integratie- en inburgeringstrajecten en die geen fiets kunnen kopen of (nog) niet kunnen fietsen. We zorgen voor veilige, goed onderhouden fietsen en geven fietslessen. 

Onderdeel van inburgering

Voor de inwoners met een inburgerverplichting worden de fietslessen een vast onderdeel van het inburgertraject. Na de lessen stimuleren we onze nieuwe inwoners om de fiets te blijven gebruiken om naar hun traject- en werkactiviteiten te gaan, zodat zij met vertrouwen en plezier blijven fietsen. 

Zo draagt Laborijn bij aan meer zelfstandigheid, mobiliteit en gelijke kansen. Samen maken we fietsen en meedoen bereikbaar!

Mensen op een fiets